Японский минимализм

Японский минимализмТрадиционный японский интерьер – это минимализм в чистом виде. Голые стены, рогожи на полу, изредка попадаются в поле зрения миниатюрные предметы мебели и много, очень много пустого пространства.

Чим просторіше приміщення, тим крупнішими мають бути квіти і тим більше їх кількість

Виключно декоративними якостями володіють деревоподібні рослини, особливо такі великолисткові їх види, як драцена, філодендрон або фікус бенгальський, які чудово виглядають в приміщеннях, де мало меблів, у холах і передпокоях. Для маленьких кімнат краще підбирати середні або зовсім невеликі екземпляри із широкими й ніжними листами.

Особливо красиво виглядають рослини на скромному, неяскравому фоні. Якщо візерунок на шпалерах дрібний, то на їх фоні прекрасно виглядатимуть великолисткові рослини, і, навпаки, до помітного візерунка шпалер просяться філігранні листочки папороті або циперіуса. При оформленні інтер’єру рослинами слід звертати увагу на кут падіння світла. Коли квіти стоять біля освітленої сонцем стіни, їхньої тіні утворять забавний і дивний візерунок. А якщо вони стоять проти світла, на підвіконні, то особливо виділяються загальні контури. Хороший ефект досягається, якщо тону фіранок, шпалер, меблевої оббивки повторюються в квітках. Якщо інтер’єр будується на контрасті чорного і білого, то соковиті фарби рослин додадуть свіжості загальній картині.

До прямих і елегантно вигнутих форм меблів зі сталі, скла, мармуру і лакованого дерева підійдуть або рослини ясних і виразних форм: сансевієрія триполосна, монстера приваблива, драцена і гусманія — або ж для різкої контрастності рослини, чий вигляд залучає легкістю і невимушеністю: папороті з пір’ястим листям, рожева азалія.

До меблів з бамбука і ротанга, до маленьких шафок і плетених полиць, низьких столиків і стільців підходять за стилем бромелії і орхідеї, восковий плющ, жасмин і т.д. Японську ноту можна додати інтер’єру, прикрасивши його бамбуком, азаліями і рослинами культури бонсай. Англійський і французький стилі меблів, як і бідермейєр, гармонують з рунистими і пишно квітучими рослинами, у вигляді яких є м’якість: цикламен, камелія, а також пальми і деревоподібні діжкові рослини.

Однак потрібно знати, що для ефектного зеленого оздоблення кімнати зовсім необов’язково перенасичувати її рослинами. Важливо вміти вибрати із усього різноманіття найбільш виразні види, що гармонійно поєднуються з інтер’єром квартири.

Наприклад, холи, вестибюлі, фойє, засклені галереї, довгі коридори і сходові клітки вимагають спеціальних прийомів озеленення. Тут підійдуть групові композиції в квіткарках — одиночних або по-різному скомпонованих у групи по 2, 3, 5 залежно від розмірів кожного приміщення. Їх встановлюють у віконних прорізів, стін, між колонами. Частіше використовують пересувні квіткарки з контейнерами-вкладишами, виготовленими з різних синтетичних матеріалів, і керамічні підлогові вазони. На дно контейнера закладають дренаж — бита цегла, деревне вугілля, керамзит, а зверху насипають спеціально підготовлену землю, в яку висаджують рослини без горщиків. В іншому варіанті рослини встановлюють у горщиках, використовуючи як заповнювач контейнера торф або пісок. Можна створити зелені куточки, скомпоновані з декількох секційних контейнерів, нерідко різної висоти і форми.

Рослини для кожного контейнера підбираються таким чином, щоб разом вони складали єдину композицію. Наприклад, у самий великий контейнер можна посадити фатсії японську, у контейнери середнього розміру — красивоквітучий якобінію Поля, в решті контейнерах створити зелений покрив із зебріни висячої або плюща дрібно листова.

Якщо має бути святкове оформлення інтер’єру, необхідно підготувати змінну експозицію з обов’язковим включенням квітучих рослин. Можна рекомендувати лінійно встановлені квіткарки, що включають яскраво-червоні азалії і ніжно-зелений ажурний аспарагус перистий. У кожній квіткарки — по одній азалії і по три аспарагуса. По відношенню один до одного азалії розставляються в шаховому порядку. Коли ж мова йде про великі зелені зони, то фахівці пропонують улаштовувати їх так, щоб проглядався орнамент або рельєф, як нам доводиться це бачити на міських клумбах і в ландшафтній архітектурі.

Рослинний декор будинку аж ніяк не зводиться тільки до того або іншого кращого вигляду, сортові, ефектному цвітінню або красі листя. Вибір кімнатних рослин, їхнє розміщення в інтер’єрі припускає певні пізнання, дотримання відомих умов освітлення, температури, вологості повітря. Але не тільки це. Творчий підхід вимагає, швидше за все, осмислення участі рослинної декорації в загальному ансамблі. У принципі, рослини в судинах можна тримати у всіх приміщеннях, стежачи за тим, щоб вони служили завершальним штрихом оздоблення.

Природно, не можна нехтувати і їх специфічними особливостями. У передпокої, скажімо, де немає прямого світла, підійдуть пучки сухих квітів, хитромудро вигнуті гілки. На кухні, де вологість і температура дуже часто завищені, далеко не завжди вдається вирощувати бажані екземпляри. Що ж, тоді доводиться миритися з вмістом їх на зовнішньому підвіконні. У спальні, дитячій, робочому приміщенні можна собі дозволити вільний вибір того, що понад усе подобається. По загальноприйнятих поняттях, квіти особливо бажані у вітальні, «представницькому» приміщенні. Чудові квіткові композиції можна створити в ніші стіни, виступі, зламі, використовуючи конструктивні елементи, які удосталь пропонує традиційне монолітне будівництво. Віднесемо сюди ж колони, балки, скоси. Ці вельми небажані і неприємні для ока вади стають невпізнаними і вельми привабливими, якщо підвести до них повзучі, кучеряві рослини, ліани. У слабко освітлених холах, в нішах коридорів і в кімнатах психологічного розвантаження раціонально створення міні-кліматронів — помістіть сюди рідкі мініатюрні кактуси або вологолюбні тропічні рослини, організовані в композицію «куточок тропічного лісу» або колекцію ефектно квітучих узамбарскіх фіалок.

Комментарии запрещены.

Камины в доме
Камины в домеЧто приятно, камин – вещь универсальная. Выбор модели и местоположения в доме зависит исключительно от пожеланий хозяина. То есть, установить можно что угодно, и где угодно.